Vannitoa planeerimine

by Susan Scott / 17 august 2016 / No Comments

Vannitoa remont nõuab põhjalikku planeerimist

Ilmselt vannitoa renoveerimine on peale kööki kõige kulukam ruum mida renoveerida, selleks ongi oluline juba algselt läbi mõelda kuidas näeb välja tööde järjekord. Vähesest planeerimisest tulenevad ümberkorraldused võivad kalliks maksma minna.

Olulist rolli hakkavad mängima juba eelnev maja kujundus, näiteks kus paikneb kanalisatsioon, elektrivarustus ning kuhu on võimalik ventilatsioon teha ja kuhu mitte. Kui sellised alustalad on paigas siis võib edasi mõelda vannitoamööbel ja siis selle stiilile.

Millest valmistada?

Vannitoa disainimine valikuvõimalused on väga laiad, kuna moes on erinevad tekstuurid ning omavahel kombineeritakse mitmeid materjale – siledaid ja karedaid, läikivaid, matte ja reljeefseid pindu. Seega võib lasta fantaasial lennata ning teostada ka kõige julgemaid unistusi.

Üldiselt on plaatimine koos ettevalmistusega vannitoa remondi juures kõige ajakulukamad, kuid sellest hoolimata tasub plaate panna nii põrandale kui seintele. Nii seina- kui põrandaplaatide ostmisel tuleb arvesse võtta ka väikest varu: plaate võib olla vaja poolitada, mistõttu neid kulub ruutmeetriarvestusest veidi rohkem. Kui terve ruum plaadituna võib tunduda liiga kulukas, siis võib need seinad, mis otseselt veega kokku ei puutu katta ka niiskuskindla värviga.

Väga oluline on väiksema ja kehvema ventilatsiooniga vannitoa puhul kasutada niiskuskindlaid materjale. Ülioluline on valida kõik detailid alustades segust kuni värvini veekindlad. Nii seintel kui põrandal on kindlasti vaja kasutada ka niiskustõket ehk hüdroisolatsiooni. Boilerid tuleb igal perel eraldi läbi mõelda, et vältida külma vett kui kõik käivad pesus kuid boiler ise on väike.

Millest alustada vannitoa planeerimisel?

  1. Millised seadmed on hädavajalikud?
  2. Kas vanni asemel saab hakkama ka duššiga?
  3. Kas ikka on vaja bideed?
  4. Riietepesemiseks tuleb arvestada ka pesumasinaga ja kuhu see läheb ?
  5. Kas vannitoas saab olema põrandaküte?

Sisusta vannituba nutikalt nagu saunad

Eelkõige tuleb vannitoamööbli planeerimisel lähtuda olemasolevast pinnast ja selle potentsiaalsest asukohast vannitoas. Suure pere puhul on mõtekas varuda suured kapid mis ei ulatu päris maani ja kinnituvad seinale. Tihtipeale ei pane keegi pesumasina kohale kappi, kuid see on ideaalne ruum mis jääks vastasel juhul kasutamata.

Kui mööbli kõrvale jääb näiteks duššinurk või vann, tuleks see paigaldada minimaalselt 60cm kaugusele, et vältida mööblile niiskuskahjustuse tekkimist.

Vannitoa peegel võib olla maja üks tähtsamaid ja kindlasti peaks seda eraldi valgustama valgus. Poest võib leida ka kappe mis on ilusasti valgustatud. Peegli läheduses on kindlasti mugav kui seal oleks pistikuid, et kasutada fööni või muid elektrilisi abimehi.

Kindlasti mitte ei pea kraanikauss olema valge nagu enamustes ühiskäimlates, validab võib vabalt klaasi, marmor, betooni, värvilise keraamika ning puidu vahel. Siiski pööratakse vannitubades üha rohkem tähelepanu energia- ja veesäästlikkusele. Näiteks kasutatakse vannitubades üha rohkem vett säästvaid valamu- ja duššisegisteid. Samuti kasutatakse vannitoa valgustamisel spetsiaalseid niiskuskindlaid ja energiasäästlikke valgusteid.

Kui ise ei oska.

Hästi on öeldud, et harjuta kätt teiste majade peal, enne kui asud oma maja ehitama, kui ikkagi igasugune ehitus kogemus puudub siis puhtalt suurest tahtmisest võib renoveerimistööst saada mitte projekt vaid kallis hobi mis kestab väga pikka aega.

About the author: