Peeglid sisekujunduses -mida teha ja mida vältida?

by Susan Scott / 20 jaanuar 2017 / No Comments

Me kõik teame, milleks peegleid kasutatakse – ikka selleks, et kontrollida, kas meie soeng, make up ja riietus on korras.  Vannitoas ja duširuumis on peegel heaks abivahendiks meigi tegemisel, habeme ajamisel või ka lihtsalt hambapesu korral. Lisaks väga praktilistele ülesannetele, mis peeglil on, saab seda kasutada ka kujunduselemendina.

Väikeste ja hämarate tubadega eluruumides on kindlasti soovitatav kasutada just suuri peegleid, mis ulatuvad maast laeni või seinast seina. Need lisavad ruumidele hubasust ning on kindlasti heaks valgusallikaks peegeldades kas aknast tuelvat valgust või siis lambivalgust. Väga huvitavalt võib välöja kujuneda, kui panna  suur peegel näiteks söögitoas söögilaua kohale, et see peegeldaks laearmatuuri valgust ning lisaks sellega ruumi avarust ning mõnusat atmosfääri. Kui oled veel julgem ja armastad väljakutseid, siis  võid väikestes ruumides kasutada lausa seinast seina peegleid, mis võib küll esialgu tunduda hirmutava mõttena, kuid tegelikult tasub end igati ära.

Pika ja kitsa peegli võib näiteks asetada ka toidulaua keskele liniku asemele. Peegli alla võite panna endale sobiva laudlina ning peegli peale asetada erinevaid vaase lilledega või muid ornamente. Selline lahendus annab toale uue ja värskema ilme ning toob tuppa ka rohkem valgust.  Lisaks võib panna suure peegli näiteks söögitoas söögilaua kohale, et see peegeldaks laearmatuuri valgust ning lisaks sellega ruumi avarust ning mõnusat atmosfääri.

Üks asi, mida kindlasti ei peaks tegema, on läbimõtlematu peeglite paigutamine suvalistesse kohtadesse, ainult selleks et täita tühimikku seinas. Kui soovite peegleid disainelemendine kasutada, siis peaks jälgima ka seda, et see peegeldaks midagi, mis oleks silmale ilus vaadata. Näiteks ei ole soovitatav paigutada peegel kohta, kus ta peegeldab tõenäoliselt segipaisatud  paberikuhja töölaual või muud nurka, kus võib leiduda koli ning, mis sageli ei näe väga ilus välja. Peegel peaks peegeldama päikesevalgust või midagi, mis on silmale ilus vaadata.

Seintele peeglite kinnitamise asemel on hea lahendus panna kitsaid ja kõrgeid peegleid seisma ruumi erinevatesse kohtadesse eraldiseisvate elementidena. Need võivad olla eraldi jalgadel peeglid või ka seinapeeglid, mis ei ole seina külge kinnitatud, vaid on lihtsalt vastu seina toetatud. Sellised peeglid sobivad just eriti hästi garderoobidesse ja tubade nurkadesse.

Kohad, peaks väga hoolega jälgima, kas ja kuidas peegleid kasutada, on köök ja magamistuba.Üldiselt ei ole köögis peeglite kasutamine hädavajalik. Ssamas võin köögi töötasapinna taguse seina peeglitega katmine tunduda just väga efektse mõttena. Üks oluline aspekt, mis siinkohal tuleks endale selgeks mõelda on, kas see otsus väga praktiline osutub. Sellise seinakatte puhtanahoidmine nõuab suure tõenäosusega päris palju aega ja vaeva.  Samuti ei soovitata panna väga palju peegleid magamistuppa.  Kui magamistoa peegel paistab otse voodi peale, siis ei ole see just kõige õnnestunum valik. Disainerid soovitavad magamistoas asuva peegli paigutada selliselt, et sa ei näeks enda peegeldust kohe vahetult peale ärkamist.

Peeglite paigutamise kohta on palju häid reegleid ja õpetussõnu Feng Shui filosoofias. Neid näpunäiteid tasuks kindlasti järgida, sest nendes on väga palju häid nõuandeid.  Feng Shui järgi ei soovitata magamistuppa näiteks peegleid üldse paigutada. Samas soovitab see teooria panna peegli kamina kohale, sest see peaks tooma tuppa ning kogu majapidamisse head energiat.  Lisaks sellele soovitatakse panna peegel esikusse, sest seal tekitab see tunde, et kes iganes uksest sisse astub, on teretulnud. Lisaks esikule on hea kasutada peegleid ka trepimademel või koridorides, et luua kitsast ruumist oluliselt avaram mulje.

Mis iganes kohta te soovite peegleid paigaldada, tuleb kindlasti järgida mõistlikkuse printsiipe, kuid Feng Shui hoiatab, et peeglisse tuleks vaadata nii palju, kui vajalik aga nii vähe, kui võimalik.

About the author: