Peeglid kodus

by Susan Scott / 06 jaanuar 2017 / No Comments

PEEGLID MEIE ÜMBER

Hästipaigutatud peeglid on suurepäraseks disainielemendiks kodu kujundamisel. Peeglitega on võimalik teha ruume suuremaks ja avaramaks ning tuua ruumidesse ka lisavalgust. Ilusa disainiga peegel võib olla ka lihtsalt lummal kujunduselement, mid püüab piklu ning võib lausa aendada seinamaali. Kui soovid kujundada oma eluruumi peeglite abil, siis on parima tulemuse jaoks vaja jälgida mõnda lihtsat näpuneäidet ning eksimise võimalus on minimaalne.

Kui on tegu väikese toaga siis on kindlasti soovitatav selles toas kasutada just suuri peegleid. Need lisavad ruumidele sügavust ning on kindlasti heaks valikuks. Lisaks võib panna suure peegli näiteks söögitoas söögilaua kohale, et see peegeldaks laearmatuuri valgust ning lisaks sellega ruumi avarust ning mõnusat atmosfääri. Väga julged kodukujundajad võivad väikestes ruumides kasutada lausa seinast seina peegleid, mis võib küll esialgu tunduda hirmutava mõttena, kuid tegelikult tasub end igati ära.

Üks asi, mida kindlasti ei peaks tegema, on peeglite paigutamise suvalistesse kohtadesse, et täita tühimikku seinas. Kui juba otsustada peegli seinale panemise kasuks, siis peaks jälgima ka seda, et see peegeldaks midagi, mis oleks silmale ilus vaadata. Näiteks ei ole hea mõte paigutada peegel sinna kohta, kus ta saaks peegeldada suurt paberikuhja töölaual või muud nurka, mis võib tihtilugu olla veidi segamini. Peegel peaks peegeldama päikesevalgust või midagi, mis on silmale ilus vaadata.

Peeglid meie ümber

Peegleid ei pea alati paigutama seintele. Väga hea lahendus on panna kitsaid ja kõrgeid peegleid seisma ruumi erinevatesse kohtadesse eraldiseisvate elementidena. Need võivad olla eraldi jalgadel peeglid või ka seinapeeglid, mis ei ole seina külge kinnitatud, vaid on lihtsalt vastu seina toetatud. Sellised peeglid sobivad just eriti hästi garderoobidesse ja tubade nurkadesse.

Kohad, kus ei tohiks peeglitega üle pingutada, on köök ja magamistuba.Köögid ei ole peeglid hädavajalikud. Samas võib tunduda efektne ja huvitav idee teha peeglist köögitasapinna tagune sein. Siin tuleb loomulikult jälgida ka seda, kas see otsus väga praktiline on. Nimelt nõuab sellise seinakatte puhtanahoidmine päris palju aega ja vaeva. Samuti ei soovitata panna väga palju peegleid magamistuppa. Kui magamistoa peegel paistab otse voodi peale, siis ei ole see just kõige õnnestunum valik. Disainerid soovitavad magamistoas asuva peegli paigutada selliselt, et sa ei näeks enda peegeldust kohe vahetult peale ärkamist.

Peeglite paigutamise kohta on palju häid reegleid ja õpetussõnu Feng Shui filosoofias. Neid näpunäiteid tasuks kindlasti järgida, sest nendes on väga palju häid nõuandeid. Feng Shui järgi ei soovitata magamistuppa näiteks peegleid üldse paigutada. Samas soovitab see teooria panna peegli kamina kohale, sest see peaks tooma tuppa ning kogu majapidamisse head energiat. Lisaks sellele soovitatakse panna peegel esikusse, sest seal tekitab see tunde, et kes iganes uksest sisse astub, on teretulnud. Lisaks esikule on hea kasutada peegleid ka trepimademel või koridorides, et luua kitsast ruumist oluliselt avaram mulje.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mis iganes teooriat te peeglite kasutamisel plaanite järgida, olge tähelepanelik, et teie paigutatud peegel peegeldaks midagi ilusat ja meeldivat.

About the author: