Milline näeks välja sinu kodu bassein

by Susan Scott / 06 juuni 2016 / No Comments

Sillerdav välibassein toob teie suvesse luksust ja naudingut

On tavaks, et basseini valmimisel ei lõigata linti vaid töö tellija lükatakse vette.Kuidas rajada välibasseini ja mis see maksab. Kuumal suveilmal on hea end basseinis jahutada, ilma et peab sõitma kuskile veekogu äärde. Iseenesest basseini ehitamiseks pole palju vaja, vaid ala kuhu see rajada ja suuremapoolne pangakonto. Eestis on tavaks ikka valid päikeseline koht, suurus sõltub nõudlusest ja kasutajate arvust. Optimaalne bassein on mõõdus 4×8 meetrit. Sellise hinna eest võib saada pruugitud auto. Eestis olevad välibasseinid on pigem rikkamapoolsetel inimestel.

Töö algab alati augu kaevamisest. Süvendi suurus sõltub sellest, kui sügavat basseini soovitakse, kas meetrist või veelgi sügavamat. Selline keskmine sügavus on 1,50m kus vett on 1.40 jagu, siis ei hüppa suure jooga põhja ega pole ka lastel uppumise ohtu. Basseinidega seoses on inimestel tihtilugu omad hirmud. Põhjanaabritel on populaarne ehitada puit sisemusega välibassein. Sellisesse võib talvel vee jätta ning mitte midagi ei juhtu. Betoonbasseinis võib aga jää kurja teha ning betooni katki suruda. Eelarvamuslikult peetakse betoonivalu puidust vastupidavamaks, sest nõukogude ajal tähistas betoon tugevust ja võimsust. Betoonil on omad puudused puidu ees. Puitkarkass on paindlikum ja tänapäeval saab puitu niiviisi töödelda, et mingisugust mädanemisohtu karta ei ole.

Soomes ja Rootsis on puitkarkassile ehitatud PVC-materjalist välibasseine tehtud juba 10-20 aastat ja need on põhjamaa oludes väga hästi vastu pidanud. Siseruumis õigustab end paremini aga plaatvooderdisega betoonbassein.

Puitkarkass tehakse soovitud projekti järgi valmis ja paigaldatakse täpse sügavusega auku. Töös ei ole midagi keerukat, projekt valmib tüüpprojekti järgi. On isegi olemas standartsed valmis raamid mille vahel valida, eritellimus oleks alati kulukam. Basseine ehitades tasuks jälgida rootslaste tehnoloogiat ning töövõtteid.

Karkassi valmimisel kaetakse basseini põhi liivaga. Sinna juurde tuleb põhjamatt, mis hoiab ära tulevikus vajumise. Sellele järgnevalt basseini rahvakeeles kilekott, mis tegelikult on 0,55-1,5millimeetrise läbimõõduga PVC-kate, mille hind sõltub läbimõõdust.

Esmapilgul võib see kile tunduda õhuke kuid seda proovile pannes selgub, et PVC on väga vastupidav väljaarvatud teravatele esemetele.

Siis juba võib lasta basseini vett, nii palju, et raskus hakkaks PVC katet rõhuma ning PVC saab korralikult ära kinnitada ning ääred ära kinnitada, 15 sentimeetrist veest piisab.

Mõnus lisavarustus talvele mõeldes on soojendusseade, mis on võimalik ka basseini lisada, et basseini kasutus oleks aastaringne.

About the author: