Mida meeles pidada kodukontori sisustamisel?

by Susan Scott / 25 jaanuar 2017 / No Comments

Oled  otsustanud teha kannapöörde oma karjääris ning hakata iseenda ülemuseks. Oma firma asutamisel on hea teada, et alati ei pea rentima kallist büroopinda, vaid kontori võib seada üles ka oma enda kodus. Enda kodukontori planeerimine ning sisustamine võib olla väga põnev protsess, kuid selleks, et saada parim lõpptulemus, on vaja meeles pidada mõningaid olulisi detaile.

Kallim ei ole alati parim

Ütleme, et oled alustanud oma kontori sisustamist ning leidunud endale unistuste kontorilaua, kuid selle hind on üüratult kallis.  Moodsa ja funktsionaalse töölaua soetamiseks ei ole ilmtingimata vaja kulutada suuri summasid. Lisades mõnele vanale, kuid töökindlale lauale mõne kihi värvi ning olulised detailid, võib saada taaskasutatud lauast sama hea töölaud, kui uuest ja kallist esemest.  Mõistlik on uurida, mida pakutakse allahindlustel ning teise ringi mööblipoodides. Kokkuhoid võib olla arvestatav, kui leiad veidi kõpitsemist vajava, kuid tugeva ning vastupidava vana laua ning ei tõtta kohe ostma uusimat ja kaasaegseimat mudelt, mis võib mõne aja möödudes olla juba moest läinud ning iganenud. Tegelikult ei ole ju vaja uhket lauda kullatud nuppudega, vaid lihtsalt kohta, kus teha tööd.

Mugavus on esmatähtis

See, kuidas sinu kodukontor sisustatud ning planeeritud on, mõjutab otseselt seda, kui palju tööd sa seal tehtud saad.  On tõestatud, et töö tulemuslikkus suuremates firmades on parem, kui kontori atmosfäär on hubane ning sisetemperatuur on keskmisest veidi kõrgem, et inimesed ei tunneks end külmetavana. Samad reeglid kehtivad ka kodukontori kohta. Selleks, et tagada loominguline ja tööindu soodistav õhkkond, püüa leida oma kodukontorisse mööbel, mis on sinu jaoks mugav ning hubane. Sa ei peaks olema võimeline küll sohval magama jääma, kuid mugav ja münus kontoritool või isegi kott-tool tulevad kasuks siis, kui sul on vaja teha kõvasti mõttetööd ning aitavad lõõgastuda ja loomingulistel ideedel välja paiskuda. Proovi olla loov ja mõelda väljapoole traditisioonilise bürookuubiku piire.

Fuktsionaalsus eelkõige

Kas oled kunagi näinud mõnda imelist fotot, mis on tehtud kellegi kodust ning avaldatud ajakirjas? Tihti tundib nagu elaks see inimene muuseumis. Ära seda stiili oma kodukontoris küll üle võta. Kodukontoris võivad olla küll kaunistused ja aksessuaarid, kuid funktsionaalsus peaks siiski olema olulisem, kui asjade kuju ja värvus. Võib juhtuda, et lausa armud lillat värvi kividega dekoreeritud lauda, mille ümber on erkrohelised toolid, kuid kui see lahendus surub su nurka ning on tegelikult ebamugav, siis tuleks see jätta ostmata. Kindlasti on oluline kontoriruum ning sinna planeeritavad mööbliesemed põhjalikult üle mõõta enne, kui ostma asud. Nutikas oleks ka põrandale maha märkida kohad, kuhu plaanid ostetava mööbli paigutada, et tekiks ettekujutus tulevasest ruumilahendusest ning ka sellest, kas kontorisse jääb ikka piisavalt käimis- ja hingamisruumi või saab see äärest ääreni mööblit täis.

 

About the author: