Kuidas kujundada magamistuba?

by Susan Scott / 31 jaanuar 2017 / No Comments

Magamistoa sisustamise põhimõtted in igal inimesel erinevad. Magamistoa disainimisel on olulisemad inimese enda soovid ning eelistused ning sisekujundaja arvamus jääb tihtipeale tahaplaanile. Loomulikult saab sisekujundada nõu anda ning soovitada võimalikke asetusi ning disainielemente, mis on kooskõlas inimese enda sooviega. Kui inimene elab üksinda ilma pere või elukaaslaseta, on tema vajadused reeglina erinevad sellest, mida soovivad näha pereinimesed. Üksi elava inimese magamistoa disaini eelistused on tihtipeale ainulaadsed ning modernsed, kuid jagatava magamistoa puhul jäävad need reeglina tagasihoidlikumaks.

Värvlilahendused

Värvilahendused võivad olla üksiku inimese magamistoas väga ainulaadsed. Olenevalt inimese soost, võivad magamaistoa värvid olla kas intensiivsed või siis vastupidiselt rahustavad. Üksinda elavad mehed valivad reeglina tugevad ja julged värvid ning nende sisustuse valik peegeldab sama tendentsi. Mõned mehed eelistavad aga intensiivsete punaste ja mustade toonide asemel hoopis sisustada naturaalsete puidust elementide ja pindadega. Sellised lahendused sobivad tihtilugu ka naistele.

Naiste puhul on reeglina värvipaleti valikus pigem pehmemad, pastelsemad ja rahustavamad toonid. Mõnedele naistele võib meeldida loodusliku puidu välimus ning tunnetud, kuid on ka neid, kellele sobib näiteks metalne läge, sepistatud metall või isegi lillelised mustrid. Naiste ideed magamistoa kujundamisel võivad olla oluliselt keerukamad kui meestel, sest naised võivad olla mõjutatavad sellistest pisiasjadest nagu erinevad karbid, panipaigad ja  muud esemed, mida saab kasutada oma asjade ärapanemiseks.

Nii mehed kui naised naudivad reeglina loodusähedast õhkkonda, mida on võimalik luua puitu kasutades. Seetõttu on väga paljud magamistoas kasutatavad sisustuselemendid tehtud just puidust. Vallaliste inimeste magamistoa kujunduse hulka võivad kuuluda ka suured gareroobid, kuhu saab sisse jalutada. Need võivad olla eri suuruse ning lahendustega vastavalt sellele, kui palju on inimesel riideid ning mida ta seal veel hoiustada soovib. Lisaks kõigele muule võib vallaline klient soovida enda magamistuppa lisada meeleolu valgust või meelelahutuskeskust muusikakeskuse või kodukino näol. Naiste puhul tuleb arvestada ka erinevate elektriliste seadmetega nagu föönid, koolutajad, sirgendajad jne. Seetõttu on oluline, et pistikud ja lülitid oleksid magamistuppa planeeritud juba sellele võimalusele mõeldes ning neid oleks pigem rohkem, kui vähem.

 

About the author: