Kodu muutub palju hubasemaks tänu pehmele mööblile.

by Susan Scott / 13 juuli 2016 / No Comments

Mis vahe on üldse pehme mööbel ning kõval mööblil ? Siin tulebki mängu kvaliteet Kvaliteet on kogu meeskonna hoiak tootmise igapäevases tegevuses. Iga tootmisüksuse lüli A-st Z-ni teab, mille eest vastutab ja millest ta on sõltuv.nahkdiivan

 

Visuaalsest poolest on kõige tähtsam riie millest diivan tehtud on. Kui üldkasutatavatesse ruumidesse sobib kergelt ja märjalt puhastatav kattematerjal, nt kunstnahast materjalid, siis pehmet mööblit koju ostes on kõige olulisem kriteerium mugavus. Kanga koostis ? Kas 100 puuvillane või puuvillase ja sünteetilise materjali segu. Täissünteetilise kangaga mööbel pole kodus otstarbekas. Hinna suhtes on see ilmselt kõige mõistlikum, kuid jällegi peale istumise ja püstitõusmisega tekib staatiline elekter mille külge hakkab tolm nakkuma. Täis sünteetiline kangas võib kergesti välja venida ning hakata rebenema. Lahendus sellele on vähemalt 60% puuvillane alusriie. Kui ettevaatlik tuleb antud kangaga olla ? Poes uuri kindlasti kas riie on saanud töötluse mis tõrjub ka mustust, näiteks nanokaitse või teflonkaitse. Elutoa diivani puhastus võiks käia ikkagi kiirelt, sest see on kõigile nähtav ja omab rohket kasutust. Mööbel, mis talub ainult kuivpuhastust, pideva kasutamise tõttu koju ei sobi.

Elastsus. Liigse kanga venivuse korral kaotab mööbliese väga ruttu oma kaubandusliku kontorimööbel välimuse.

 

Pulstunud mööbel. Ka siinkohal on ilmselt parimatest variantidest sünteetiline puuvillane katteriide kooslus. Kodus pole otstarbekad villase riidega kaetud mööbliesemed. Samuti muutuvad ka villasest niidist maalitud katted pulstunuks. Kui gobelääni puhul on soovitud välja tuua reljeefset pinda siis seda saavutatakse sissepõimitud pikkade niidikestega. Need jäävad majapidamises ette ning kuluvad muust kangast kiiremini, mistõttu kangas muutub inetuks. Hõõrduvust on võimalik mõõta Martindale ühiku järgi mis võiks olla vähemalt kakskümmend tuhat. Iga vähegi kvaliteetsem toode võiks omada kirjeldust milline on ta kattematerjal ning kuidas selle hooldus välja võiks näha. Pehmet mööblit ostes peaks ostja vaatama kohe ka mööblieseme alla. Kvaliteetne toode on kaetud põhjariidega ning mööblieseme sisemusest ei tohi paista ükski riidega katmata karkassielement.

Diivanvoodite soetamisel tuleks veenduda, et mehhanism liiguks vabalt, ilma kriuksumise ja liigse jõu rakendamiseta. Mõnel diivanil või voodil on olemas ka voodipesu jaoks panipaik millele samuti hea pilk peale visata. Lihvimata ja viimistlemata vineerist kastid kaua vastu ei pea. Istme puhul tuleb jälgida, kas see on sikk-sakk-vedrude, istmevöödega või hoopiski plaatalusel. Kõige kvaliteetsem nendest võimalustest on sikk-sakk-vedrudega mööbliese. Jällegi viimane lihv ütleb mööblivalmistaja puhul rohkem, sest see on asi mida koheselt märgatakse, kas ikka kõik õmbluspisted on ühepikkused ja kui sirgelt nad jooksevad. Vahe võiks olla 4 millimeetrit. Kindlasti vältida esemeid millel on näha klambripüssi jälgi ning kusagilt juba hargnevaid otsi. Et kodus parkett säiliks ilusti on vajalik mööblijalgade pehmendused. Kvaliteeti hindavatel firmadel on taolised nõuded iseenesest mõistetavad. Nagu ikka, kvaliteet nõuab ekstra raha, kuid arvatavasti selle ekstra raha eest ostate ka ekstra aastaid oma mööblile juurde.

About the author: